Proaktív növekedés elérése

Projektek

Bízunk benne, hogy a ma gyermekei erős zsidó identitásukkal felkészültek lesznek, hogy döntéseikkel formálják a jövő zsidó közösségeit az elkövetkezendő generációk számára. Alapítványunk erősíteni akarja a zsidó életet, a közösségek partnerkénti bevonásával és támogatásával.

A Zsidó Jövőért Alapítvány oktatási programja

És beszéld el fiaidnak!

Alapítványunk célja nem formális oktatás keretein belül, széles körben segíteni megismertetni a  zsidó vallás alapjait, a zsidó kultúrát, identitást, valamint a magyarországi zsidóság múltját, jelenét, jövőjét minden érdeklődő számára. A tanulás fontossága és az oktatás kötelessége különösen hangsúlyos a zsidó vallásban, így mi is szeretnénk ebben valamilyen mértékben részt vállalni, tagjaink és önkénteseink által.

“Egyetlen más micva sem ér fel a Tóra-tanulással, ezzel szemben a Tóra-tanulás felér bármelyik micvával..”

A folyamatos visszakérdezés, a szabályok értelmezésének többféle lehetősége a zsidó oktatás egyik lényegi része, a másik pedig maga a tanulás fontossága, és az így megszerzett kulturális tőke, amely az élet bármely területén hasznossá válik.

A zsidó oktatási intézményeken kívül, ahol a judaisztika, a vallástan, a zsidó történelem és filozófia a tanterv szerves részét képezi, elérhető zsidó hittanoktatás az általános iskolákban, Talmud Tóra a zsinagógákban, valamint színes, változatos oktatási programok  alapítványok és ifjúsági szervezetek által. A családokban gyakran felmerül a zsidó hagyományokra nevelés kérdése, akár úgy is, hogy a szülők nem részesültek zsidó  oktatásban, nem jártak rendszeresen zsinagógába, nem gyakorolták vallásukat. A kora gyermekkorban megkezdett tanítás, történjen az bármilyen formában, segíti a hagyomány láncolata, s ezáltal közösségeink fennmaradását.

Hagyományainkat tiszteletben tartva, azokat követve, a zsidó oktatás olyan alapvető érték, amely a jövő kulcsa közösségeink fennmaradása, fejlődése tekintetében.

Alapítványunk rendelkezésre bocsát letölthető oktatási segédanyagokat, szervez online foglalkozásokat, zsidó vallás alapjai, ünnepi szokások témakörben gyermekek és felnőttek részére.

01.Bar Micvó, Bat Micva felkészítés, online is

02.Judaisztika alapismeretek oktatása

03.online hittanórák

04.héber nyelv oktatás, kezdő szintről

05.kósersági tanácsadás

06.ingyenesen letölthető oktatási segédanyagok

A Zsidó Jövőért Alapítvány közösségi programja

Közösségszervezés, közösségépítés

Egy közösség tagjaként egymásban inspirációt, követendő példát láthatunk.

Közösségeink erejét összefogva, azt felhasználva erőnk megsokszorozódik, és olyan feladatok elvégzésére is képesek leszünk, amire egyedül másképp képtelenek lennénk.

Célunk közösségeket építeni, a meglévőket erősíteni, kapcsolatainkat erősíteni, hiszen a közösen elfogyasztott étel íze is finomabb.

Csapatjátékosokká kell váljunk, hisz együtt erősebbek, kreatívabbak vagyunk. Egy jó csapat tagjaiként csak eredményesebbek lehetünk.

Akárcsak amikor micvákat teljesítünk, azok ereje, értéke  megtöbbszöröződik, amikor egy közösség teljesíti azokat.

Mindannyiunknak sokat jelent, ha egy közösség tagjai lehetünk, és az egyik legfelemelőbb érzést azt adja, ha támaszt, segítséget nyújthatunk egymásnak.

Biztosak vagyunk benne, hogy mindenki megtalálja azt, amivel a legjobban szolgálhatja a közösséget, amiben a legjobban megállja a helyét.

Empátiával, támogatással komoly eredményeket érhetünk el közösségünk összekovácsolásában. Elengedhetetlen az egyének értékeinek elismerése, az egymás iránti tisztelet, hisz ettől válik egy sokszínű, különböző habitusú emberek gyülekezete, egy erős, produktív, egységes közösséggé, ami az összetartozás élményét nyújtja mindenkinek.

(Segíts magadon, és az Isten is megsegít, közösségi szinten úgy is értelmezhetjük, hogy segíts másokon, azzal magadon is segítesz.)

Közösségeink, és azok tagjai fantasztikus kölcsönhatással lehetnek egymásra, tanítani és tanulni kell.

Szeretnénk közreműködő részei lenni, végigkövetni hogy hogyan jön létre vagy, hogy hogyan erősödik egy összetartó, egymásért, egymással működő közösség.

Rajtunk múlik, hogy együtt sikerüljön.

01.nem formális oktatás szervezése

02.rendezvények szervezése, bonyolítása

03.a zsidó közösség széles körben történő megismertetése

04.kulturális események szervezése

05.ifjúsági szervezetekkel való kapcsolattartás

06.idősek szabadidős programjainak szervezése, bonyolítása

07.zsidó környezetünk védelme

08.temetőgondozás

09.tematikus túrák szervezése, vezetése